Istnieje wiele sposobów, aby szybko stracić na wadze. Jednak większość z nich sprawi, że będziesz głodny i niezadowolony. Jeśli nie masz żelaznej siły woli, głód spowoduje, że szybko zrezygnujesz z twoich planów. Oto prosty 3-etapowy plan, aby szybko schudnąć.

  1. Odciąć cukier i skrobię

Najważniejszą częścią jest ograniczenie cukrów i skrobi (węglowodanów). Kiedy to zrobisz, poziom głodu spadnie, a ty zjesz o wiele mniej kalorii. Teraz zamiast spalać węglowodany dla energii, twoje ciało zacznie spalać energięod  zgromadzonego tłuszczu.

Inną zaletą cięcia węglowodanów jest obniżenie poziomu insuliny, co powoduje, że nerki zrzucają nadmiar sodu i wody z organizmu. Zmniejsza to wzdęcia i niepotrzebną masę wody. Często zdarza się, że w pierwszym tygodniu spożywania w ten sposób tracisz do 10 kilo (czasami więcej), zarówno tłuszczu, jak i masy wody.

  1. Jedz białko, tłuszcz i warzywa

Każdy z posiłków powinien zawierać źródło białka, źródło tłuszczu i warzywa o niskiej zawartości węglowodanów. Skonstruowanie posiłków w ten sposób automatycznie doprowadzi spożycie węglowodanów do zalecanego zakresu 20-50 gramów dziennie.

Źródła białka

Mięso: wołowina, kurczak, wieprzowina, jagnięcina itp.

Ryby i owoce morza: łosoś, pstrąg, krewetki itp.

Jajka: Najlepsze są całe jajka z żółtkiem.

Znaczenie jedzenia dużej ilości białka nie może być przecenione.

Wykazano, że zwiększa metabolizm o 80 do 100 kalorii dziennie. Diety wysokobiałkowe mogą również zmniejszyć łaknienie i obsesyjne myśli o jedzeniu o 60%, zmniejszyć pragnienie przekąszenia późnym wieczorem o połowę i sprawić, że będziesz tak pełny, że automatycznie spożywasz 441 mniej kalorii dziennie – po prostu dodając białko do diety .

Jeśli chodzi o utratę wagi, białko jest królem składników odżywczych.

Warzywa niskowęglowodanowe: brokuły, kalafior, szpinak, pomidory, brukselka, kapusta, sałata i ogórek.

Nie bój się załadować talerza tymi warzywami o niskiej zawartości węglowodanów. Możesz jeść ogromne ilości bez przekraczania 20-50 węglowodanów netto dziennie. Dieta oparta przede wszystkim na mięsie i warzywach zawiera błonnik, witaminy i minerały, które trzeba zachować.

Źródła tłuszczowe: oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej awokado, masło

Jedz 2-3 posiłki dziennie. Jeśli okaże się, że jesteś głodny po południu, dodaj 4 posiłek. Nie bój się jeść tłuszczu, ponieważ próbowanie zarówno niskowęglowodanowego, jak i niskotłuszczowego w tym samym czasie jest receptą na porażkę. Sprawi, że poczujesz się nieszczęśliwy i porzucisz plan. Aby zobaczyć, w jaki sposób można zebrać posiłki, sprawdź ten plan posiłków o niskiej zawartości węglowodanów i listę 101 zdrowych przepisów o niskiej zawartości węglowodanów.

  1. Podnoś ciężary 3 razy w tygodniu

Nie musisz ćwiczyć, aby schudnąć według tego planu, ale jest to zalecane.

Najlepszą opcją jest pójść na siłownię 3-4 razy w tygodniu. Zrób rozgrzewkę i podnieś kilka ciężarów. Jeśli jesteś nowy na siłowni, poproś o poradę trenera. Podnosząc ciężary, spalisz dużo kalorii i zapobiegniesz spowolnieniu metabolizmu, co jest powszechnym skutkiem ubocznym utraty wagi.

Badania na dietach niskowęglowodanowych pokazują, że można nawet uzyskać odrobinę mięśni podczas utraty znacznej ilości tkanki tłuszczowej. Jeśli podnoszenie ciężarów nie jest dla Ciebie opcją, wystarczy trochę ćwiczeń cardio takich jak chodzenie, bieganie, bieganie, jazda na rowerze lub pływanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here