Jeśli doświadczasz utraty włosów, porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby uzyskać przyczynę problemu. Naturalne zabiegi mogą pomóc przywrócić prawidłowy wzrost włosów.

Olejek jojoba

Skóra głowy, która doświadczyła ciężkiej i długotrwałej suchości, często powoduje łupież, słabe owłosienie i zwiększoną utratę włosów. Jedna wspaniała naturalna kuracja wypadania włosów polega na użyciu olejku jojoba, który nawilża mieszki włosowe skóry głowy, dzięki czemu włosy stają się zdrowe i mocne. Olej może również pomóc w szybszym rozmnażaniu się komórek rzęsatych, a na szczęście nie pozostawia żadnych tłustych pozostałości po wypłukaniu. Aby skorzystać z tej naturalnej kuracji wypadania włosów, rozgrzej kilka kropel oleju w dłoniach, wmasuj go w korzenie, a następnie spłucz po 10-15 minutach, używając zwykłego szamponu i odżywki.

Aloes

Jeśli zastanawiasz się, jak powstrzymać włosy przed wypadnięciem, Aloe vera to doskonały środek domowy do leczenia wypadania włosów. Aloe vera działa kojąco i uspokaja uszkodzoną skórę głowy, tworząc zdrowe środowisko dla komórek włosowych, które uzupełniają się i rozkwitają. Aloes pomaga również w oczyszczeniu łoju, oleju, który zatyka pęcherzyki i zapobiega odrastaniu włosów. Aby skutecznie korzystać z tego naturalnego leczenia wypadania włosów, po prostu masuj czystym żelem Aloe Vera bezpośrednio wzdłuż skóry głowy lub znajdź szampon na bazie aloesu.

Sok z cebuli

Journal of Dermatology opublikował badania, które wykazały, że sok cebulowy w ogromnym stopniu wspiera wzrost włosów. Po nałożeniu soku cebulowego na skórę głowy dwa razy dziennie przez sześć tygodni, 20 z 23 uczestników odnotowało pozytywne wyniki i doniósł, że sok z cebuli jest naturalnym procesem przeciwko utracir włosów, który faktycznie działa. Cebula od dawna jest uwielbiana jako naturalna kuracja wypadania włosów, ponieważ ich zawartość siarki pomaga zwiększyć krążenie krwi, pobudzają wzrost kolagenu i mają właściwości antybakteryjne, które leczą infekcje skóry głowy. Aby użyć, popić sok cebulowy w skórę głowy i pozostawić na 15 minut. Następnie spłucz używając zwykłego szamponu.

Olejek rozmarynowy

Olejek eteryczny rozmarynowy ma silne właściwości antyseptyczne, które pomagają leczyć łuszczącą się skórę głowy, łupież i infekcje – wszystko to przyczynia się do utraty włosów. Jest to również naturalny zabieg przeciw wypadaniu włosów, który działa bezpośrednio jako silny środek pobudzający. I, jak zostało to omówione w International Journal of Biotechnology, olej rozmarynowy ma lepsze właściwości antybakteryjne i przeciwutleniające, które prowadzą do zauważalnego odrastania włosów.

Czosnek

W badaniu z 2007 r. Badacze dermatologiczni odkryli, że stosowanie żelu czosnkowego na obszarach, w których wystąpiło wypadanie włosów wraz z leczeniem steroidami, prowadzi do większego odrastania włosów niż stosowanie placebo z lekiem steroidowym i działa wzmacniając wszelkie istniejące włosy, z którymi się styka. z. Podobnie jak cebula, czosnek jest pełen minerałów i witamin, które naturalnie kondycjonują i odwracają wypadanie włosów. Zastosowanie pasty z mieszanych ząbków czosnku może być doskonałym środkiem domowym, aby natychmiast zapobiec wypadaniu włosów.

Mleko kokosowe

Jest powód, dla którego wiele szamponów i odżywek jest na bazie kokosa. Kokos jest znany ze swoich silnych właściwości nawilżających. Nawiasem mówiąc, jedną z głównych przyczyn utraty włosów jest uszkodzenie skóry głowy spowodowane suchością. Aby naturalnie odwrócić wypadanie spowodowane suchością i przywrócić mieszek włosowy do dobrego stanu zdrowia, wmasuj mleko kokosowe w korzenie i pozwól usiąść przez 10 minut dziennie.

Olej szafranowy

Oprócz oleju rozmarynowego i jojoba, olej szafranowy wzmacnia wysuszone mieszki włosowe i zwalcza łupież. Odżywi skórę głowy poprzez głębokie penetrację pęcherzyków i wzmocnienie komórek od wewnątrz. Aby użyć, po prostu masuj wzdłuż skóry głowy. Natychmiast zauważysz poprawę wzrostu i blasku włosów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here