Leczenie Hemoroidy
Leczenie Hemoroidy

Czy zastanawiałeś się nad domowymi środkami na hemoroidy? Jeśli chcesz naturalnie je zmniejszyć, oto, co powinieneś wiedzieć.

Istnieje wiele sposobów, na zmniejszenie bolesnych hemoroidów, które w najlepszym wypadku mogą być pomocne lub w najgorszym szkodliwe. Ale zanim spróbujesz leczenia domowego, właściwa diagnoza jest niezbędna.

Oto siedem sposobów na domowe leczenie hemoroidów.

  1. Kąpiele

Ogólnie rzecz biorąc, eksperci zalecają osobom z bolesnymi hemoroidami siedzieć w ciepłej wodzie przez 15 minut, kilka razy dziennie – szczególnie po wypróżnieniu.

  1. Oczar wirginijski

Oczar wirginijski ma reputację redukującą ból, swędzenie i krwawienie do czasu zniknięcia hemoroidów. Jego działanie nie jest wprawdzie oparte naukowo ale zawiera garbniki i oleje, które mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i powolnego krwawienia. Zwolennicy twierdzą, że napina skórę i ma naturalne działanie przeciwzapalne.

  1. Ocet jabłkowy

Niektórzy mówią, że ocet jabłkowy może przynieść natychmiastową ulgę hemoroidom, zmniejszając swędzenie i ból.

  1. Łuska Psyllium

Łuski psyllium to suplement, który pomaga zwiększyć spożycie błonnika i zmiękcza stolce, aby ułatwić ich przechodzenie. Uważaj, aby nie zwiększać błonnika, zbyt szybko, ponieważ może to również powodować skurcze gazu lub żołądka. Nie wpłynie to na hemoroidy na poziomie lokalnym, ale reguluje jelito. Pamiętaj, aby pić dużo wody, jeśli weźmiesz ten suplement.

  1. Aloes

Przeciwzapalne właściwości aloesu mogą pomóc złagodzić stan zapalny hemoroidów. Chociaż badania nie są dostępne w odniesieniu do hemoroidów, wykazano pewne korzyści dla innych stanów zapalnych skóry.

  1. Olejek z drzewa herbacianego

Niektórzy twierdzą, że antyseptyczne i przeciwzapalne właściwości olejku z drzewa herbacianego mogą zmniejszyć obrzęk i swędzenie spowodowane hemoroidami. Niektóre wczesne badania wykazały, że żel wytworzony z olejek z drzewa herbacianego zmniejszył objawy, ale brakuje badań.

  1. Sól Epsom i gliceryna

Ten mniej znany zabieg domowy może pomóc bolesnym hemoroidom. Użyj tych prostych składników, aby utworzyć środek, który zastosujesz bezpośrednio do obszaru objętego stanem zapalnym:

Wymieszaj 2 łyżki soli Epsom z 2 łyżkami stołowymi gliceryny

Nałożyć mieszaninę na gazę i umieścić na bolesnym obszarze

Pozostaw tę aplikację na obszarze przez 15-20 minut

Powtarzaj co cztery do sześciu godzin, aż ból się zmniejszy.

Pamiętaj, aby pomóc w leczeniu i zapobieganiu hemoroidom, ważne jest spożywanie wystarczającej ilości błonnika (25 gramów dziennie dla kobiet, 38 gramów dziennie dla mężczyzn) i picie co najmniej ośmiu szklanek wody dziennie. Te zmiany w diecie mogą ułatwić przechodzenie stolca i zapobiec nawrotowi problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here