Czym dokładnie jest detoks? Krótko mówiąc, detoks jest to proces, w którym osoba dokonuje zmian stylu życia, aby oczyścić organizm z toksyn. Owe zmiany stylu życia zazwyczaj obejmują unikanie pewnych szkodliwych rzeczy oraz optymalizację procesów organizmu. Niektóre zmiany są tymczasowe, jak przestrzeganie diety oczyszczającej, inne są permanentne.

  1. Wybór Odpowiednich Potraw

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić, by wesprzeć proces detoksykacji organizmu, jest zmniejszenie jego obciążenia i obniżenie ilości toksyn, jakie w ogóle trafiają do organizmu. Wybierz organiczne warzywa i owoce zamiast fast-foodów i innych pokarmów przetworzonych. Produkty z GMO i skażone pestycydami dodają do diety szkodliwych toksyn. Unikaj ich jak ognia.

  1. Ćwiczenia i Medytacja

Ćwiczenia i medytacja pomagają utrzymywać zdrowy organizm. Ćwiczenia pomagają się pocić, a pocenie pomaga uwalniać toksyny przez skórę. Badania wykazały śladowe ilości arszeniku, kadmu, ołowiu i rtęci w pocie.[6] Medytacja pomaga oczyścić umysł i redukować stres. Stres może być równie toksyczny dla organizmu, co chemikalia. Strudzony umysł może wywoływać kiepskie funkcjonowanie ciała fizycznego.

  1. Dieta

Detoksykacja organizmu to nie tylko to, czego się unika, lecz również to, co się spożywa. Przestrzeganie zdrowej diety może wiele dać. Jest też wiele pokarmów wspomagających detoksykację — czosnek, cytryna, kiełki brokuł, fasola złota oraz surowe warzywa.

Wiele diet wspomaga oczyszczanie i detoksykację. Ja przestrzegam i polecam dietę organiczną, zmienną, ze sporadycznym poszczeniem, lecz są też i inne opcje, jeśli Tobie to nie odpowiada. Możesz również spróbować surowej diety zasadowej. Jest to tymczasowe oczyszczenie składające się z nieugotowanych owoców i warzyw oraz surowych orzechów, nasion i kiełków. Jest to świetna strategia na detoksykację okrężnicy i wątroby. Dieta sokowa jest również pomocna i skupia się na spożywaniu świeżo przyrządzonych soków owocowych i warzywnych — najlepiej organicznych.

  1. Oczyść Wdychane Powietrze

Oddychanie czystym powietrzem to kolejny sposób na redukcję kontaktu z toksynami. Choć nie można kontrolować całego środowiska, można kontrolować powietrze we własnym domu. Dym, opary, sierść zwierząt, grzyb, pleśń i drobnoustroje mogą sprawić, że powietrze w Twoim domu będzie bardziej toksyczne, niż na zewnątrz. Wysokiej jakości urządzenie do oczyszczania powietrza to najlepszy sposób, by powietrze było czyste i wolne od toksyn. Jeśli dobre urządzenie do oczyszczania powietrza nie jest na Twoją kieszeń, przynajmniej kup kilka roślin doniczkowych; są to naturalne odświeżacze powietrza. Pomagają filtrować powietrze i usuwać toksyny.

  1. Oczyść Ciało Wodą

Woda to zapewne najcenniejsze narzędzie do detoksykacji organizmu. Najbardziej podstawowe funkcje organizmu wymagają wody. Twój organizm potrzebuje wody, by produkować ślinę, pomagać w perspiracji, oraz usuwać nieczystości.

Gdy mówię, aby pić wodę, mam na myśli wodę, a nie kawę, czy napoje sportowe, czy też napoje gazowane. Jeśli należysz do osób, dla których smak wody jest nudny, spróbuj dodać do wody cytrynę lub ogórek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here